طراحی سایت و قالب وردپرسطراحی سایت و قالب وردپرس
طراحی سایت و قالب وردپرسطراحی سایت و قالب وردپرس
جدیدترین و آخرین اخبار ورزشی و اجتماعی
سه شنبه ۶ فروردین ۱۳۹۸
 • کد خبر : 47287
 • تعداد نظرات : 0 نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۱۷ آبان, ۱۳۹۷ - ۰۹:۳۲
 •   

   

  «امام رئوف» تنها در زیارت نامه امام رضا(ع) بیان شده است – تبریز جوان | اخبار ایران و جهان  به گزارش تبریز جوان، حجت الاسلام والمسلمین رسول مشهوری مسئول دفتر شورای سیاست گذاری ائمه جمعه استان آذربایجان شرقی، ظهرامروز در مراسم عزاداری ویژه شهادت امام رضا(ع) که با حضور امام جمعه مرند و جمعی از اقشار مختلف مردم در حسینیه امام خمینی(ره) برگزار شد، با تشریح زندگانی حضرت ثامن الائمه ابراز داشت: برخی پس از شهادت امام موسی کاظم(ع)، امامت امام رضا(ع) را انکار کردند و براین اساس آنها را واقفیون و هفت امامی ها نامیدند.

  وی افزود: ابراهیم فرزند حضرت موسی بن جعفر(ع) نیز یکی از این واقفیون بود، آن ها معتقد بودند امام از دنیا رفته اما زنده است براین اساس بر امامت حضرت موسی کاظم(ع) باقی ماندند.

  حجت الاسلام مشهوری با بیان اینکه امامت ائمه معصومین به دست خدا تایید می شود، خاطرنشان کرد: عده ای نیز دور حضرت احمد بن موسی(ع) جمع شدند و با ایشان به عنوان امام معصوم بیعت کردند، اما ایشان به مردم اعلام کرد، امام معصوم امروز علی بن موسی است و خودشان برای بیعت با امام رضا(ع) حرکت کردند.

  مسئول شورای سیاست گذاری ائمه جمعه آذربایجان شرقی همچنین با اشاره به ویژگی های حضرت ثامن الحجج(ع) تصریح کرد: کلمه «امام رئوف» تنها در زیارت نامه امام رضا(ع) بیان شده و در حق هیچ امام دیگری نیامده است.

  حجت الاسلام مشهوری در بخش دیگری اسلام را دین تفکر و عبادت دانست و اذعان داشت: یک ساعت تفکر برای پیدا کردن حقیقت، بالاترین عبادت است، براین اساس، دین اسلام دین عقل و تفکر است.

  وی ادامه داد: فکر و عقل انسان بالاترین کمک به اوست، اسلام می گوید نباید دو روز زندگی انسان با هم برابر باشد وگرنه متضرر شده است، چرا که عمر بالاترین سرمایه انسان محسوب می شود.

  مسئول شورای سیاست گذاری ائمه جمعه آذربایجان شرقی در پایان با اشاره به فضیلت زیارت قبر حضرت سیدالشهدا عنوان کرد: همیشه پیامبرانی در کنار مزار امام حسین(ع) حضور دارند و دسته دسته عروج می کنند.  Source link

  نظرات برای این مطلب بسته شده است.


  Sorry, the comment form is closed at this time.